Test NEVĚRY
detektivní, forenzní nebo orientační testy přítomnosti mužských či ženských buněk na vašem vzorku - nejnovější metody genetiky ve službách spravedlnosti a každého běžného občana
indikační – odhalí do 5 minut mužské sperma na testovaném vzorku (rychlé proveření nevěry)
ochrana soukromí
každý genetický test je před závaznou objednávkou konzultován s právníkem, aby dle zákona č. 101/2000 Sb. byly chráněny citlivé osobní údaje (DNA).
Ženy jsou nevěrnější, než se myslí
Překvapivé údaje o věrnosti žen vyplynuly z britské srovnávací studie o biologickém otcovství. Podle výzkumů z posledních 54 let v řadě zemí světa žijí v průměru čtyři procenta otců na světě ve falešném vědomí, že syn či dcera, jež vychovávají v dobré víře jako vlastní, je opravdu jejich. S největší pravděpodobností není, tvrdí britští vědci.
Prověřili desítky studií o paternitě za poslední půlstoletí v Británii, USA, Mexiku, Finsku a dalších zemích. Počet dětí s jiným biologickým otcem než "hlava rodiny", v níž žily, kolísal od jednoho ke třiceti procentům.
Vědci dospěli k závěru, že průměrné číslo se pohybuje pod 10 procenty, tedy s faktorem pravděpodobnosti je "cizí" potomek ve čtyřech rodinách ze sta. Tušili to však už staří latiníci, po nichž zůstalo rčení "mater semper certa, pater incertus" (matka je vždy jistá, otec nikoliv).
V Británii je podle statistik třetina otěhotnění neplánovaná, píše v časopisu Journal of Epidemiology and Community Health (JoECH) tým liverpoolské univerzity Johna Moorese. Z počtu testů na určení otcovství a dalších údajů Bellis soudí, že až pětina Britek měla pohlavní styk mimo manželství. V ČR vychovává "kukaččí" dítě pětina až třetina otců, uvedla s odvoláním na odhady soukromých pracovišť agentura ČTK.
Lékařské dopady
Nejde jen o mužskou ješitnost, ale často o lékařský problém, upozorňuje dále JoECH. "Chybné údaje o otci mohou vést v případě genetických poruch k neopodstatněným omezením pro jeho domnělého potomka," varoval šéf týmu Mark Bellis.
Na "kukaččí děti" ukazuje i výrazný růst počtu objednávaných otcovských testů - ve Spojených státech se za deset let zvýšil třikrát, v Británii v posledním desetiletí to byly skoky v řádu desetinásobku. Většinu nárůstu představují soukromé žádosti, ne testy nařízené soudem.
Zdravotnické kruhy však upozorňují na další souvislost pozdně odhalené nevěry vdaných žen - růst nebezpečí manželských a rodičovských krizí. Testy na určení otcovství se často provádějí neosobně, na dálku a výsledky jsou odesílány i elektronickou poštou.
"I když většinou jde o očekávaný obsah sdělení, jeho dopad na psychiku jedince je značný," upozornila Rebecca Websterová. Jako psycholožka firmy, provádějící paternitní testy, měsíčně hovoří asi s pěti sty klienty. Pouhé neosobní sdělení výsledku podle ní může vést k psychickému zhroucení, manželským neshodám, domácímu násilí a v naprosté většině případů také "cizího" potomka vystavuje enormnímu stresu.
Zdroj: Novinky
ZELENA LINKA: 800 888 362
e-mail: objednavka@dnatest.cz
počítadlo návštěv – 33612
© ORIGINAL COPYRIGHT 2024, created by Magic Industries