Odhalená NEVĚRA - hlavní stránka

Test NEVĚRY
detektivní, forenzní nebo orientační testy přítomnosti mužských či ženských buněk na vašem vzorku - nejnovější metody genetiky ve službách spravedlnosti a každého běžného občana

indikační – odhalí do 5 minut mužské sperma na testovaném vzorku (rychlé proveření nevěry)

ochrana soukromí
každý genetický test je před závaznou objednávkou konzultován s právníkem, aby dle zákona č. 101/2000 Sb. byly chráněny citlivé osobní údaje (DNA).

Nevěra a co dál ?

Stojí nám to za to?

Byl vám nevěrný, byla vám nevěrná. Nepříjemné předtuchy vystřídala tvrdá realita. Emoční výlevy utichly, ale co dál? Jak a zda vůbec bude náš vztah fungovat?

První krok pro překonání nevěry je zároveň nejdůležitější. Považujte ho za základní kámen, když nebude silný, váš obnovený vztah nevydrží.

Jednoduše si každý z vás položte otázku: “Stojí mi to za to pokračovat?“. Zkuste vynechat logické argumenty typu „musí, protože máme děti“ nebo „zkusím to, co by na to řekli naši známí“. Na otázku budete znát odpověď hned, jen naslouchejte sami sobě a eliminujte výše zmíněné racionální argumenty vaší hlavy. Odpověď ANO musí zaznít u obou partnerů. Pokud u jednoho z vás zazněla odpověď NE, podejte si ruku a popřejte hodně štěstí. Na fungující vztah musí být dva, jeden, byť nadšenec, nestačí.

Proč se nám to vlastně stalo?

Stojí vám to oběma za to? Výborně, základní kámen máte postavený. Pokud jste se tedy spolu s vaším partnerem dostali do této svízelné situace, je pro oba nejdůležitější pochopit příčinu nevěry. To, v jakém stavu jste se totiž ocitli dnes, není náhoda, ale jen následek vašeho vzájemného partnerského chování v minulosti. Oba dva se tedy samostatně zamyslete proč se právě vám nevěra stala a příčiny si napište na papír. Pokud jste v pozici “ublíženého“, zamyslete se nad svým chováním k partnerovi a jeho příčinami, obviňováním toho druhého správnou cestu nenaleznete. Pokud jste v pozici “nevěrníka“ zamyslete se nad tím co vám ve vztahu scházelo, z jakého důvodu jste byl nevěrný/á.

Hodina pravdy

Odsouhlasili jste si, že vám to stojí za to. Sepsali jste si možné důvody vaší současné situace. A co nyní? Připravte se, že tato fáze je pro mnohé partnery v krizi nejnáročnější. Proto hned jedna rada na začátek: Během celé debaty se nesmíte navzájem obviňovat. Pokud jeden z vás začne, máte nárok debatu přerušit.

Upřímně si navzájem řekněte napsané. Zvolte si určitou dobu na vaši řeč, druhý vám do ní nesmí zasahovat. Po jejím skončení pokračuje druhý. Pokud jeden z vás začne o možném “znovuzrození“ vašeho vztahu pochybovat, připomeňte partnerovi odsouhlasení bodu 1 – Stojí ti to za to přece!

Změňme se

Přežili jste hodinku pravdy? Výborně, pojďme si tedy říci co dále. Z vaší debaty jistě vzešla nejedna připomínka k tomu druhému, v čem by se mohl zlepšit, co by mohl dělat jinak, v čem vám nevyhovuje. Oba dva si tedy na papír (ano opět písemně) napište, co byste chtěli na svém protějšku změnit, v čem by měl být lepší, pozornější. Poté si opět své body vzájemně přečtěte a rozhodněte se, které jsou pro vás oba nejdůležitější. Na třech až pěti nejvýše postavených se musíte dohodnout. Jak?

Nová pravidla vašeho vztahu aneb dohody, dohody, dohody!

Máte definováno? Dobrá, uvědomte si, že nejednáte s partnerem systémem výhra prohra, ale tak, že každý trochu ze svých požadavků ustoupíte. Zde máte názorný příklad:

Ona: „Nenávidím když chodíš pozdě“
On:Víš, že mám nabitý program, nikdy nevím jak to se mnou bude“
Ona: Dobře, dohodneme se tak, že když se zpozdíš do 5 minut, nemusíš ani psát SMS ani volat. Pokud to bude tvé zpoždění více než 5 minut, napíšeš mi SMS nebo zavoláš, jak velké tvé zpoždění je. Já poté s tvým zpožděním budu počítat a vydržím čekat.
On:Dobře, s tím souhlasím.

Pochopili jste? Výborně, takto se dohodněte na všech vysoce postavených bodech, které máte napsané. Sepište si je písemně a finálně odsouhlaste. Možná se vám to bude zdát legrační, ale síla psaného slova je odvěká. Oba dva získáte opravdový pocit partnerské dohody. A co když je jeden z vás nebude dodržovat? Z osobní zkušenosti vám doporučuji určitý limit pro porušení, nazýváme ho s partnerem: Systém třikrát a dost. Pokud váš partner či partnerka poruší třikrát, musíte se navrátit k bodu jedna a znovu si položit otázku: Stojí ti tedy náš vztah za to?

A opona se znovu zvedá

Gratuluji, zvládli jste se postavit a společně s partnerem znovu vybudovat váš hrad. Co když ale postupem doby znovu přijdou výčitky a obviňování? To může váš vztah opět dostat do úskalí. Za škaredým obdobím proto oba dva musíte udělat tlustou čáru. Znovu se postavit na jeviště a vzájemně si říci: „To co bylo si odpouštíme,stojí nám to za to pokračovat a začínáme od začátku“. Opona se zvedá.

Zdroj: Nevěra.EStranky.CZ

oradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy

V poradně se často setkáváme s tématem nevěry, vlastně bychom mohli říct, že tato tématika tvoří více než třetinu našich rozhovorů. Většina lidí, kteří o nevěře slyšeli od svého okolí nebo je součástí jejich vlastní zkušenosti, hovoří o pocitech bolesti, zrady, ztráty, ublížení, beznaděje apod. Mnohdy již samotné podezření na nevěru tyto pocity vyvolává. A právě takové podezření může být mnohdy základním spouštěčem, který nakonec nevěru způsobí. Podezírání partnera často vychází z dlouhodobější celkové nejistoty ve vztahu, z pocitů, že druhý partner neuspokojuje dostatečně jeho potřeby, ale i z náhlé a mnohdy nevysvětlitelné změny chování partnera, odmítání sexuálního života, pozdních příchodů z práce apod. Výživným podhoubím pro vznik podezírání z nevěry jsou v posledních letech mobilní telefony - zejména SMS a Internet. Začne-li si jeden z partnerů náhle dávat přehnaný pozor na mobilní telefon (často ho nosí i na toaletu) nebo pravidelně v noci přicházejí SMS či tráví nezvykle více času na internetovém chatu, riskuje tím, že se jeho partner dříve či později začne trýznit pochybnostmi. Přitom se ještě nejedná o žádný důkaz nevěry. V takovém případě, pokud pochybnosti přetrvávají delší dobu a postupně se z nich stává každodenní trápení, doporučujeme s partnerem, jež je "v podezření" situaci v klidu probrat, hovořit otevřeně o svých pocitech strachu, aniž bychom obviňovali.

Často se pak stává, že se celá věc vysvětlí jako nedorozumění a vztah se vyvíjí dál uspokojivým způsobem. Bohužel velmi často lidé, jež mají pochybnosti, volí strategii kontroly a "slídění". Prohledávají kapsy, pátrají v mobilech a emailech a někdy dokonce partnera sledují. Taková cesta je zhoubná pro každý vztah, ať už se jedná o podezření oprávněné či neoprávněné. I když se nakonec podezření na nevěru potvrdí, řada lidí pak stejně předchozího pátrání lituje, dozví se totiž informace, které jim v konečném důsledku mohou ublížit víc než samotná nevěra a současně si komplikují cestu k možnosti konstruktivního řešení dalšího soužití, zkrátka téměř vždy způsobí více bolesti než užitku.

Odhalená nevěra totiž nemusí znamenat rozpad vztahu. I v opačném případě, kdy ve skutečnosti k žádné nevěře nedochází, může takové chování vyvolat vážné potíže ve vztahu, naruší vzájemnou důvěru a není úplnou výjimkou, že teprve následně vyvolá skutečnou nevěru nebo i rozpad vztahu. Stává se však, že podezření na nevěru se nakonec ukáže jako oprávněné. Podvedený partner zažívá pocity hlubokého smutku, zrady, obává se ztráty, neví, co bude dál. I když je to velmi těžké, přesto nedoporučujeme jednat unáhleně, v afektu (vyhodit partnera, balit si kufry a děti, rozhlásit zjištění po příbuzných a známých atd.). Takového jednání pak většina lidí lituje, ale obtížně se bere zpět a opět vytváří překážky pro další možné a jiné řešení než je definitivní ukončení vztahu. Dobře zvládnutá nevěra může naopak vztah velmi posílit a dokonce posunout k větší spokojenosti.

Partner je při svých obavách ze ztráty často motivován provést u sebe určité změny, které dříve nepovažoval za nutné a nebo se o tom vůbec nehovořilo. Otevřou se témata potřeb obou partnerů ve vzájemném soužití. Nakonec je vždy na každém z partnerů, jak moc o vztah stojí, co jsou ochotni pro jeho další pěstování udělat, co by na sobě mohli změnit, co odpustit, zkrátka jak přispět k tomu, aby byli spokojeni nebo zda už nejsou ochotni a schopni do dalšího soužití více investovat. Takové rozhodnutí by však mělo být vždy na základě předchozího důkladného zvážení. Pokud se trápíte svými pochybnostmi nebo jste již odhalili nevěru partnera a nevíte kudy kam, neváhejte vyhledat pomoc odborníka, ne vždy je totiž užitečné řídit se radami známých a kamarádů, ty se totiž přirozeně odvíjejí od jejich života a jejich zkušeností.

Zdroj: Praha 14

ZELENA LINKA:  800 888 362
e-mail: objednavka@dnatest.cz

počítadlo návštěv – 330865

© ORIGINAL COPYRIGHT 2007, created by Magic Industries